28. července 2016

S kočárkem na brusle v Brně


Tenhle článek vlastně vznikl úplně neplánovaně. Ve středu jsem byla poprvé vyzkoušet na bruslích s kočárkem stezku, která vede za brněnskou Olympií směrem do centra a byla jsem z ní tolik nadšená, že Vám o ní musím napsat. Tahle stezka určitě pro nebrňáky není důvodem, zajet si tam extra na výlet, ale naopak poskytuje možnost útěku z nákupní horečky v nedaleké Olympii či Ikei. Opravdu, myslím to vážně. Pokud příště budete mít cestu do již zmíněných „shoppingáčů“, zařaďte do svého harmonogramu i návštěvu zdejšího areálu, který nabízí, jak plno dětských hřišť pro děti každého věku, tak menší sportovní vyžití i pro dospělé. A pokud Vás nic z toho neláká, vezměte si jen deku a místo oběda ve fastfoodech obchodního centra si udělejte na trávě pod nějakým stromem příjemný piknik. Vyzujete boty, natáhněte se a můžete si trochu odpočinout.Areál najdete úplně za Olympií. Tzn., že musíte objet celou Olympii a Asko. Tam, po pravé straně už vykukuje horolezecká stěna a pod nějakým stromem si pěkně zaparkujete auto do stínu. 

Ale zpátky k mému bruslení.  
S bruslemi v ruce jsem prošla napříč velkým dětským hřištěm až na druhou stranu. U mostu přes řeku Svratku jsem si na dřevěných kládách na sezení obula brusle. Z tohohle místa se můžete vydat třemi směry. Já zvolila cestu přes most a za ním hned doprava, právě směrem k Ikei a dále do centra Brna. Jelo se krásně, lidí na kolech a bruslích pomálu. Dokonce jsem potkala dvě maminky, také na bruslích s kočárkem, což mě velmi potěšilo. Cesta vede kolem řeky Svratky a rychle ubíhá. Projela jsem kolem několika bufetů, které lákají hlavně na vychlazené nápoje. Bože, jakou já jsem měla chuť na rádlera :-D. Ještě, že jsem byla autem! Pak cesta vede za Ikeí a pokračujete směrem do centra. Občas jsem musela vyjet i mírný kopeček, to když jsem přejížděla po mostě přes nějaký potok. Je to ale velice příjemná změna a mě v tu chvíli pěkně pálil zadek. Otočila jsem to asi po 20 minutách, zrovna, když jsem dojela k prvnímu přechodu pro chodce, který přerušil doteď plynulou cyklostezku. Přechod byl přes klasickou cestu pro auta, ale za ním stezka dál pokračovala směrem do centra Brna. 

Cesta zpět mi utekla nějak rychle, a proto, když jsem dojela zpět k místu, kde jsem se obouvala, rozhodla jsem se, že vyzkouším ještě zdejší  in-line dráhu. Zapomněla jsem Vám totiž zmínit, že kolem celého areálu s dětskými hřišti, horolezeckou stěnou, vláčkem a bufetem vede dráha, která je pouze pro bruslaře. Aplikace mi změřila, že okruh má bez tří metrů jeden kilometr, což mě překvapilo, protože se mi zdá, že jsem ho měla hned objetý. Ale je pravda, že jsem se po celou dobu koukala kolem sebe, takové zvláštní prolézačky pro děti jsem nikde jinde neviděla. Navíc tu lidi leželi i na dekách, odpočívali, četli si, opalovali se, někteří i svačili. Úplná pohoda, jako by zrovna byli někde v parku a ne za největším obchoďákem na Moravě. 


Vzhledem k věku Emmi jsem všemi hřišti ještě nepolíbená. A asi právě z toho důvodu se mi tam líbily snad všechny části areálu, které jsou také rozděleny podle doporučeného věku dítěte. Najdete zde i rádoby něco jako kašnu, kde můžete vlézt pod tekoucí vodu, podle cedule pouze v oblečení či plavkách. :-) Velkou dominantou tohoto areálu je lezecká stěna, na kterou bych si určitě chtěla někdy zajít s manželem, zkusit si, jestli si to ještě ze školy pamatujeme. ODKAZ ZDE Dívala jsem se na jejich webové stránky a vzhledem k tomu, že nemáme žádné vybavení, připadá mi půjčovné se vstupným celkem drahé pro dvě osoby. Třeba se ale někdy odhodláme. Na co ale musíme jít určitě, je místní vláček, do kterého jsem se zamilovala a klidně tam vezmu naši Emmu i teď, když vím, že z toho zatím nic moc nebude mít. ODKAZ ZDE Alespoň jí to připíši do jejího seznamu dopravních prostředků, ve kterých už byla. 


Celkem jsem za necelých 50 minut najela pouze 10 km, ale nehonila jsem se a spíše si to užívala. Poprvé jsem vyzkoušela náš nový kočárek Valco Snap 4 při bruslení. Jelo se mi hezky, kolečka jdou také zaaretovat, takže kočárek jel krásně, bez sebemenších problémů. V zatáčkách jsem jela pomalinku a necítila jsem, že by měl tendenci se vyklopit. Jediné, co mi trochu vadilo, byla výška madla kočárku. Vzhledem k mé výšce mi připadalo, že mám tendenci se ke kočárku hrbit. U minulého kočárku jsem si madlo nastavila úplně nahoru a jelo se mi komfortněji. Možná si příště na brusle vezmu opět druhý kočárek a konečně na něm vyměním korbu za sporťák. Jediné co mě od toho odrazuje je to, že jsem si až moc zvykla na tu lehkost a skladnost Valco Snap, který se krásně celý vleze do kufru mého malého auta.

Žádné komentáře:

Okomentovat