27. září 2016

Pokračování mojí cesty za štíhlějším já 1. část

Na začátku roku jsem byla plná elánu ohledně hubnutí. Malovala jsem si to jak malá holka, že do léta budu mít postavičku jako dřív. Prvotní nadšení se mi posílilo i díky mému článku Jde to pomalu, ale jde to!, kde jsem Vám bez okolků naservírovala mé fotky z tříměsíční proměny a sepsala úbytky, jak na váze, tak v centimetrech. Měla jsem v plánu se opět poctivě měřit a vážit i následující měsíce. Hlídat si jídelníček a poctivě sportovat, kdykoliv to půjde. Tři měsíce poté, tedy v červenci, jsem Vám chtěla opět napsat, jak se mi dařilo, či nedařilo. Ale jak jste si asi všimli, v červenci žádný podobný článek nevyšel a já si za to sypu popel na hlavu. Fotky byly a jsou, míry mám poctivě zapsané v diáři. Stále se v mém životě ale dělo něco důležitějšího, že jsem se k tomu prostě nedostala. Za to se Vám všem moc omlouvám! S radostí právě otvírám svůj fitness diárik, ve kterém mám vše poctivě zapsané a jdu s tím ven.

Poslední měření bylo následující. 


váha
paže
pod prsy
pas
nejširší  bříško
boky
stehno
4. dubna
69,2 kg
29 cm
78 cm
75 cm
90 cm
99 cm
56 cm

4. měsíc
Duben byl perfektní. Měla jsem pěkně našlápnuto. Dařilo se mi a vše krásně ubývalo. Začalo jaro, krásné a svěží počasí. Běhání s kočárkem nabralo jiné obrátky. Z té euforie jsem si nakoupila i pár kousků nového oblečení. Už ne ve velikosti XL!, ale M. Největší radost mi však udělaly nové legíny na běhání.


váha
paže
prsa
pod prsy
pas
nejširší  bříško
boky
stehno
29.dubna
67,4kg
29 cm
neměřeno, kojím
78 cm
75 cm
89 cm
97 cm
55 cm

5. měsíc
Květen se u mě nesl ve znamení rekordů. Ze svých zápisků čtu, že jsem vytáhla na běh s kočárkem i svého manžela, který pro jednou tlačil kočárek a udával tempo. Díky němu jsem poprvé a naposled uběhla 7 km pod 48 minut. Pár dní na to se mi tak krásně běželo kolem řeky, že jsem zjistila, že mám skoro celou plánovanou vzdálenost uběhnutou a ještě to musím otočit a vrátit se domů. Wau, poprvé a opět do dneška naposledy, jsem uběhla 11 km za 1h a 20min, s kočárkem! A v neposlední řadě jsem za květen celkově uběhla, pro mě krásných, 62 km.


váha
paže
prsa
pod prsy
pas
nejširší  bříško
boky
stehno
1.června
66,7kg
29 cm
neměřeno, kojím
78 cm
74 cm
89 cm
97 cm
55 cm

6. měsíc
Oproti tomu červen byl z pohledu nějakého sportu a všeho okolo naprostá katastrofa. S Emmou jsem sice neustále chodila po procházkách, ale konečně jsme dostavěli náš domeček, a mě čekalo balení, balení a balení. Nikdy jsem si nedokázala představit, jak to může být náročné. A věřte tomu, že kdo to nezažil, nepochopí. Vzhledem k tomu, že jsme stavěli skoro dva roky a věděli jsme, že se budeme stěhovat, jsem za celou tu dobu nekupovala nic navíc, co by nebylo vyloženě potřeba. Nepočítám tedy svoje oblečení a boty. Například jsem obcházela obloukem všechny ty krásné krámky, co se s nimi teď roztrhl pytel a prodávají se v nich všemožné nádherné dekorace a doplňky do domácnosti ve stylu provence, vintage apod. Ale po sbalení asi stovek pytlů, desítek krabic, několik cest narvaného auta s vozíkem a nakonec jednu stěhovací dodávku, jsem vždycky otevřela ještě nějakou skříňku či šuplík a furt tam byly věci! No prostě hrůza!

Důsledky stěhování na moje dosavadní snažení byly pro mě špatné. Vzhledem k tomu, že jsme se s manželem domluvili, že po odstěhování zůstanu ještě pár dní ve starém bytě, byly z toho nakonec skoro dva týdny, aby mohl doladit detaily v koupelně a kuchyni a připravit vše k životu s malým miminkem, zůstala jsem tam pouze s pár základními věcmi. Měla jsem nafukovací matraci pro mě na spaní, dětskou postýlku a pressovač, protože bez silné kávy bych dozajista umřela. Nádobí jsem si nakoupila plastové, a protože jsem byla i bez lednice, několikrát denně jsem chodila do obchodu pro jídlo. Dokážete si asi představit, co za kulinářské dobroty jsem po celou tu dobu jedla. Výsledek jde vidět, zhubla jsem sice na váze, protože jsem jedla málo a blbě, ale přibrala na centimetrech, protože si moje tělo začalo opět schovávat zásoby na "horší časy".

Naštěstí jsme začali už v polovině června bydlet v domku. Veškerý volný čas jsem věnovala vybalování pracně zabalených věcí a úklidu. Konec června jsme završili kratinkou dovolenou v Barceloně, o které jste si mohli přečíst tady a já si na dovči navíc i trochu zahřešila s jídlem.


váha
paže
prsa
pod prsy
pas
nejširší  bříško
boky
stehno
30. června
65,5kg
28 cm
neměřeno - kojím
80 cm
75 cm
91 cm
97 cm
56 cm

7. měsíc
Červenec utekl šíleně rychle. Vesměs celý jsme ho strávili doma a snažili se uvnitř a kolem domu co nejvíce pracovat. Práce se mi kupila a procházky s kočárkem se mi staly na chvíli otravné. Nechtělo se mi dvě hodiny courat po lese, když jsem přes špinavá okna neviděla ven a půlka kuchyňského nádobí byla stále v krabicích. Po uspání v kočárku, jsem Emmu nechávala na druhém konci zahrady. Měla stín, chládek, prostě všechno. Ale kromě drncání, takže byla do pěti minut vzhůru. Ona protivná z nevyspání a já protivná a naštvaná, že nic doma nezvládám. Došlo to až tak daleko, že jsem se po vesnici poptala a sehnala si paní na vození. Opravdu. A byly to nejlépe utracené peníze tohoto léta. Emmu v kočárku jsem po tři dny přesně v 14h odevzdala najedenou, přebalenou a unavenou a paní, v našem případě slečna, měla jediný úkol, dvě hodiny chodit po okolí, aby se moje madam vyspinkala. Za to první „volné“ odpoledne jsem zvládla udělat víc věcí, než za posledních 14 dní. Taky jsem se ty dvě hodiny ani na vteřinu nezastavila a unavená a zpocená jsem byla asi tak, jak po hodině spinningu.

V červenci jsem se pomalinku vrátila ke svému běhání s kočárkem a našla si trasu v blízkosti domku. Hlavně jsem ale objevila krásu kolečkových bruslí a do těch se na pár týdnů zamilovala. Sport mě opět chytl, bylo na něho zase více času. Navíc jsem přestala kojit, takže už žádné zábrany. Od minulého vážení/měření se moje tělo opět rozhodlo zmenšit mírně objem, což mě potěšilo a znovu jsem se na to vrhla. Motivovaná a plná energie.


váha
paže
prsa
pod prsy
pas
nejširší  bříško
boky
stehno
31. července
66,2 kg28 cm95 cm78 cm74 cm90 cm97 cm55 cm

Jak šel čas LEDEN - DUBEN - ČERVENEC


váha
paže
prsa
pod prsy
pas
nejširší  bříško
boky
stehno
4. dubna
68,9 kg
29 cm
X
78 cm
75 cm
90 cm
99 cm
56 cm
29. dubna
67,4 kg
29 cm
X
78 cm
75 cm
89 cm
97 cm
55 cm
16. května
67,9 kg
29 cm
X
80 cm
75 cm
91 cm
97 cm
56 cm
1. června
66,7 kg
29 cm
X
78 cm
74 cm
89 cm
97 cm
55 cm
30. června
65,5 kg
28 cm
X
80 cm
75 cm
91 cm
97 cm
56 cm
31. července
66,2 kg
28 cm
95 cm
78 cm
74 cm
90 cm
97 cm
55 cm
ROZDÍL
2,7 kg
1 cm

0 cm
1 cm
0 cm
2 cm
1 cm

Tyto čtyři měsíce byly pro mě jak na houpačce. To málo, co se mi s velkou dřinou podařilo shodit jsem zase rychle a bez problému nabrala zpět. Ale už vím, kde to u mě skřípe. Stále je to jídlo, jídlo a jídlo. A tím nemyslím, že začnu plácat páté přes deváté, právě naopak. Posouvám jídlo na vedlejší kolej, vše je důležitější než se najíst. Večer pak zjistím, že jsem za celý den skoro nic nesnědla a ta večeře, co si dám, se celá přesně přesune do břicha a tam už zůstane ve formě špeku navždy. 

Žádné komentáře:

Okomentovat