31. prosince 2016

Věřím v Novoroční předsevzetíNový rok 2017 je tu, a já, jako každý rok, si s oblibou dávám Novoroční předsevzetí. Letos tomu nebude jinak. Dvě mám nachystána čistě pro sebe a další tři budou pro moji Emmičku, i když si tím dělám bič hlavně pro sebe (a pro sousedy).

Má předsevzetí
·         dostat se po Vánocích zase trochu do formy a pokračovat ve zpevňování postavy
·         více běhat, ale sama
·         navyknout Emmu odpolednímu spánku
·         čistit Emmě zoubky až těsně před spaním
·         odbourat u Emm noční láhev 

Mé jediné loňské předsevzetí se mi podařilo jakžtakž splnit. Chtěla jsem shodit kilogramy nabrané při těhotenství, a i když to byla pro mě cesta na dlouhou trať, v říjnu 2016 váha opravdu ukázala číslo, jež jsem si předsevzala. Sice mi zůstalo bříško trošku rozkydlejší a postavu bych si představovala celkově pevnější, ale aspoň přesně vím, co si budu 1. 1. 2017 přát. No a kdo po Vánocích nebude mít podobné přání jako já, že?!

V uplynulém roce jsem se s kočárkem naběhala požehnaně. Emmika se krásně vyspinkala a já spojila pro ni prospěšný čas venku, s potřebným sportem pro mě. Teď už toho Emma v kočárku moc nenaspí a hlavně potřebuji, aby spala po obědě doma a ne v kočárku. Navíc se mi podařilo, teď ke konci roku, vyběhnout samotné a zjistila jsem, že to je úžasný relax, hlavně pro moji hlavu. Vypnu, jen běžím a užívám si tu chvilku volna, kdy nejsem s NÍ. Ano, zní to hrozně, ale i přes to, že svoji dceru miluji nadevše, ta půlhodinka bez lítání okolo ní, stojí za to. Nemám v plánu začít úderem prvního ledna lámat běžecké rekordy, či trénovat na nějaké závody, ani to s během nějak přehánět. Stále mě nejvíc baví a chci zůstat, u svého cvičení doma. Takže, když se mi podaří vyběhnout alespoň jednou, maximálně dvakrát týdně, bude mi to stačit. 

A teď k těm zbývajícím třem přáním. I přes to, že Emma relativně krásně spí v noci, přes den nám to stále moc nejde. Nemáme pravidelný režim a pokaždé, když si myslím, že už na ní vidím nějakou pravidelnost, a snažím se ji v tom podpořit, kompletně se to změní. Když už někdy usne doma, spí maximálně do půl hodiny a za tu dobu skoro nic nestíhám. O domácnost se už hravě postarám s Emmou, vždy mi ráda při všem asistuje, ale chtěla bych se trochu věnovat i sobě. Poslední dobou si připadám nějaká zanedbaná a kdykoliv si sednu a chci si třeba jen vytrhat obočí, či upravit nehty, Emmika je zvědavá, co dělám, sápe se na mě a prostě mě nenechá.

Poslední tři týdny to s jejím spaním nebyla žádná sláva. Jezdili jsme po výletech, navštěvovali rodiny a kamarády a závěrem adventu i poměrně často nakupovali. Její denní spaní se proto většinou odehrávalo téměř nekontrolovatelně, kdykoliv v průběhu dne v autě, nebo v kočárku, při pochůzkách. Pokud už jsme byli přes oběd doma, jakékoliv pokusy o uspání v postýlce po obědě selhaly.  Po několika desítkách minut jejího řvaní a neustálého pokládání zpět do postýlky, konejšení a hlazení jsem to nevydržela, raději ji oblékla a vyšla ven. Sice usnula dříve, než jsem stačila vyjít za plot a spala skoro hodinu na terase, ale spala v KOČÁRKU! Ne v její POSTÝLCE! A já ji prostě CHCI naučit spát po obědě v její postýlce. Takže od 1. 1. 2017 budu dělat vše proto, aby se tohle přání uskutečnilo. ŽÁDNÉ plány, návštěvy ani nákupy přes poledne. Budeme doma. Dle její aktuální únavy se naobědvá klidně už v jedenáct, nebo až ve třináct hodin a pak šup do postýlky. Bude to těžké a možná těch slz uroním více než ona, ale musím, a chci, pro to udělat maximum. 

Další novoroční předsevzetí se týká Emmikova večerního uspávacího rituálu. Aktuálně povečeří kašičku, vykoupe se, vyčistíme jí zuby a nachystáme na spinkání. V postýlce, při zhasnutém světle dostane ještě láhev s mlíčkem a po jejím dopití se zavrtá do peřinky, já ji popřeji dobrou noc a jde se spát. Tohle nám krásně klape už několik měsíců a musím uznat, že téměř každý den, úderem dvacáté hodiny už spí. Ale Emma už má docela dost zoubků a uvědomuji si, že tento postup, mlíčko na vyčištěné zoubky, není správný. Takže již za pár dní bude její rituál jemně obměněn. Lahev dostane ještě za jemného světla, vyčistíme jí zoubky a až pak ji uložím do postýlky, ke spánku. Už teď vím, že se jí to vůbec nebude líbit a naše pokojné večery na nějakou dobu zmizí, ale dělám to pro její zoubky! 

S tím souvisí moje poslední novoroční předsevzetí a to jest pomalé zrušení láhve uprostřed noci, jelikož se ještě pravidelně na jednu budí. S tímhle přáním počkám, až jak půjdou ty předchozí dvě, přece jenom by toho na ni bylo asi už moc. Ale vím, že i tohle musím velmi brzy provést. Přece jen, k čemu by bylo čištění zoubků po večerní láhvi, když po tom v noci dostane stejně sladký nášup. Na druhou stranu trošku věřím, že jakmile ji odbourám její večerní rituál s usínáním u lahve, ten noční sám od sebe pomalu vymizí bez většího zasahování. 

No, letos jsem si toho na sebe nachystala asi nejvíc, za poslední roky. Uvidíme, co bude těžší. Jestli, jak v loňském roce shodit přes dvacek kilo, a nebo naučit mé dítě spát po obědě. Jsem na sebe zvědavá a brzy se Vám určitě pochlubím.

Na závěr bych Vám chtěla moc poděkovat za Vaši celoroční přízeň, za všechny podněty a dotazy, se kterými se na mě obracíte, a popřát, aby se Vám v novém roce 2017 splnilo vše tak, jak si představujete. Ať je pro Vás úspěšný jak v práci, tak v soukromém životě a ať máte dost času, který můžete trávit se svými nejbližšími, rodinou a přáteli. Stanovujte si vysoké cíle, věřte v ně a v sebe a jděte si za nimi. Nevzdávejte se svých snů a přání! Krásný rok 2017 Vám přeje Vaše Renča.

Žádné komentáře:

Okomentovat